O výstavě

Na výstavě můžete vidět 33 převážně velkoformátových fotografií. Fotografie jsou zalaminovány speciální technilogií ArtResin. Díky tomu jsou fotografie velmi živé a kontrastní.

Otevírací doba / vstupné

  • 16.5. - 10.6.2018
  • Úterý - pátek od 11.00 do 18.00 hodin
  • Sobota - neděle od 10.00 do 18.00 hodin
  • Základní vstupné činí 80 a snížené 40 korun.

Lokalita

Kurátor

Kurátorem výstavy je Romana Marie Jokelová, ta odvedla velikou práci na celkové koncepci výstavy. Jen díky ní jsou fotografie skvělé doplněny sochami Lukáše Gibbuse.

Komentovaná prohlídka

Koncem května proběhne v galerii komentovaná prohlídka s autorem.

chrámy nové doby

Tisková technologie

Jedná se o přímý osvit klasického fotografického papíru RGB, při kterém je princip osvitu velmi podobný plotru, jen místo hlavy s inkousty jezdí nad papírem uzavřeným v úplné tmě hlava s LED diodami, která po řádcích osvítí klasický barevný pozitivní fotografický papír. Chromira 50 dokáže pracovat s rozlišením až 425 PPI a s barevnou hloubkou 36 bitů (12 bitů/kanál).

Fotografie se následně zpracují v chemickém procesu RA-4. K výrobě byl použit materiál Fujicolor Crystal Archive. Tento barevný papír na bázi halogenidů stříbra zaručuje zdokonalenou reprodukci barev a výjimečnou stabilitu obrazu.

natisky.jpg

Poté se fotografie nakašíruje na 3 mm desku dibond a následně zalije speciální UV stabilizovanou a čirou pryskyřicí Art Resin. Její aplikace se musí provádět v naprosto bezprašném prostředí. Technik má na sobě bílý plášť a přes obličej roušku. Sebemenší smítko by na tisku bylo vidět. Díky této preciznosti je výsledkem velice efektní lesklý povrch, který fotografii dodává vysokou hloubku, barevnost a ostrost.

Fotografie s veškerou pečlivostí připravila fotografická laboratoř Fotonova.

chrámy nové doby

Ze zákulisí @jirisebek.cz